JĘZYKOWY PROJEKT EDUKACYJNY

„Jakie dyscypliny sportu są najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii i Niemczech?”

W dniu 25.03.2019 r. odbyło się podsumowanie językowego projektu edukacyjnego 
„Jakie dyscypliny sportu są najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii i Niemczech?”
Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Specjalnych przygotowała prezentacje multimedialne przedstawiające m.in. narodowy sport Wielkiej Brytanii jakim jest krykiet, jak również informacje dotyczące rugby, piłki nożnej czy polo. Do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Niemczech należą: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, skoki narciarskie oraz Fomuła1. Przybliżono sylwetki znanych sportowców niemieckich i przygotowano plakaty ukazujące logo klubów piłkarskich i ciekawostki sportowe. Dwaj uczniowie przebrani za piłkarzy zaprezentowali swoje umiejętności. Ostatnim elementem spotkania był konkurs na odgadnięcie narodowości sportowców. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Nauczyciele składają wychowankom podziękowania za udział w projekcie.