160.ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W ramach zajęć pozalekcyjnych wychowankowie w sposób symboliczny przyłączyli się do akcji ,,Cześć i chwała bohaterom”. Wyszukiwali w dostępnych źródłach informacji na temat powstania. Oglądali przekaz internetowy z obchodów święta w naszym mieście. Odnajdowali także na mapie Cmentarza Parafialnego w Busku-Zdroju mogiłę powstańców z 1863r. W czasie zajęć obejrzeli także teleturniej „Giganci historii „ i rozwiązywali quizy tematyczne ze strony www.powstanie1863-64.pl. Symboliczny znicz na grobie powstańców na buskim cmentarzu zapalili za naszych uczniów harcerze z zaprzyjaźnionej Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach. Była  to bardzo ciekawa lekcja historii.

Organizator/ Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: Dorota Józefiak

Skip to content