BOŻE NARODZENIE W NIEMCZECH

W grudniu 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju odbyły się zajęcia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Młodzież z klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz klas licealnych obejrzała prezentację multimedialną, zawierającą najważniejsze wiadomości dotyczące tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych u naszego zachodniego sąsiada. Wieńce i kalendarze adwentowe, pierniki, św. Mikołaj przynoszący prezenty, to tylko nieliczne symbole nadchodzących świąt. Zaśpiewaliśmy również kolędę „Stille Nacht”, czyli „Cicha noc”, która powstała równo 200 lat temu w austriackim Oberndorfie, niedaleko Salzburga.

Frohe Weihnachten – Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

                                                                                                 Ewa Borecka

                                                                                             Agnieszka Zielińska

 

Skip to content