ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM KAMILEM BONAREM

W dniu 22 czerwca 2026 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem Kamilem Bonarem poświęcone tematyce zdrowego żywienia dzieci i młodzieży. Wydarzenie zostało przeprowadzone w dwóch turach i było dostosowane do wieku uczestników. W pierwszej części spotkania, skierowanej do uczniów klas VII–VIII szkoły podstawowej oraz uczniów liceum, dietetyk przedstawił prezentację pt. „Żywienie dzieci i młodzieży”. Podczas … Dowiedz się więcej

# AKCJA CZYTELNICZA,,CZYTANIE NA POLANIE”

W dniu 5 czerwca wychowankowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie na Polanie”, której celem jest promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książki w różnych okolicznościach, także na świeżym powietrzu. W miłej i sprzyjającej atmosferze wychowankowie czytali indywidualnie oraz słuchali fragmentów utworów prezentowanych przez nauczycieli i kolegów. Wydarzenie … Dowiedz się więcej

,,NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ.”- VXI EDYCJA

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku- Zdroju brali udział w realizacji programu antynikotynowego ,,Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach. Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie … Dowiedz się więcej

DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

Tradycyjnie 1 czerwca 2026 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju. Ten dzień był szczególny, ponieważ zbiegł się z uroczystymi obchodami 100-lecia Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka”. Jubileuszowe obchody zgromadziły przedstawicieli władz, pracowników, pacjentów oraz  osoby związane z historią i rozwojem szpitala. Nasi uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony … Dowiedz się więcej

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2026

🌍♻ W dniu 27 maja wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie wspólnie porządkowali teren wokół szpitala, wykazując się ogromnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i troską o środowisko. 💚🌱 Podczas akcji panowała wspaniała atmosfera, a uczestnikom nie brakowało energii i zapału do pracy. 😊 Po zakończonym sprzątaniu … Dowiedz się więcej

PIKNIK CHARYTATYWNY W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM  DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO W BUSKU-ZDROJU

W czwartek, 28 maja 2026 roku, na terenach zielonych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju odbył się Piknik Integracyjno-Charytatywny ,,Pomóżmy Antosiowi złapać oddech’’. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju zostali zaproszeni do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Na uczestników czekał bogaty program pełen atrakcji. Jednym z głównych punktów była próba bicia rekordu … Dowiedz się więcej

DZIEŃ MATKI W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W BUSKU-ZDROJU

25 maja 2026 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Busku- Zdroju odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Matki💐. Był to dzień pełen wzruszeń, serdecznych uśmiechów i pięknych emocji. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali część artystyczną, podczas której zaprezentowali poruszające wiersze oraz radosne piosenki dedykowane swoim Mamom ❤️🎶 Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami i … Dowiedz się więcej

TRZYMAJ FORMĘ!

W roku szkolnym 2025/2026 wychowankowie specjalnych grup wychowawczych w Zespole Szkół Specjalnych w Busku- Zdroju przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego,, Trzymaj Formę”. Celem głównym programu jest zwiększenie świadomości uczestników, dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Ponadto program ma na celu kształtowanie zachowań związanych z prawidłowym żywieniem odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywności … Dowiedz się więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZEÓW

18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Celem zajęć było rozbudzanie ciekawości poznawczej, budowanie szacunku do historii, tradycji, dorobku kulturowego a także znajomości zasad savoire-vivreu w obiektach muzealnych. Wychowankowie pozalekcyjnych zajęć wychowawczych zapoznali się z historią święta, rozwiązywali tematyczne quizy, zagadki, krzyżówki. Zwieńczeniem zajęć było kreatywne tworzenie przestrzennych placówek kultury z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, klocków … Dowiedz się więcej

DBAMY O ŚRODOWISKO

Tematem zbiórki była ekologia oraz ochrona środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem polskich lasów. Podczas zajęć harcerze uczestniczyli w burzy mózgów dotyczącej zagrożeń występujących w lasach. Omówiono problemy wpływające na ptaki, zwierzęta i drzewa, takie jak wycinka lasów, zaśmiecanie, pożary, susze, kłusownictwo oraz hałas powodowany przez ludzi. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się, jak można chronić przyrodę i pomagać … Dowiedz się więcej

Przejdź do treści