RAJD NA GROCHOWISKA

23 marca 2019 roku drużyna harcerska „Nieprzetartego Szlaku” z Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyła  w rajdzie pieszym do wsi Grochowiska.  Celem pieszej wędrówki było oddanie hołdu i uczczenie 156 rocznicy bitwy pod Grochowiskami – największej bitwy z czasów powstania styczniowego.
Po dotarciu na miejsce na wszystkich uczestników rajdu czekały pieczone kiełbaski oraz tradycyjna żołnierska grochówka.
Podczas oficjalnych uroczystości, pod pomnikiem powstańców, miały miejsce wystąpienia gości przypominające historię Polski. Odbył się również apel poległych, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Punktem kulminacyjnym była inscenizacja bitwy przygotowana przez Buską Grupę Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów  Śmierci.
Jak zwykle na zakończenie rajdu, ku uciesze harcerzy, organizatorzy rozdali pamiątkowe odznaki, upominki oraz dyplomy dla drużyny.