SPACER JĘZYKOWY

W drugim tygodniu czerwca 2019 r. w ramach działań dodatkowych nauczycieli Zespołu Języków Obcych przeprowadzono „Spacer językowy” po parku zlokalizowanym przy Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku-Zdroju.
Celem zorganizowanej  przechadzki było nie tylko zapoznanie uczniów z nazewnictwem flory i fauny w języku angielskim i języku niemieckim, ale także zwrócenie uwagi na jej aspekt zdrowotny. Położenie szpitala z pewnością sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia i sprawności fizycznej, zwłaszcza o tej porze roku. Młodzież z klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poznając i powtarzając słownictwo, miała okazję zobaczyć pasące się konie, brzozę, lawendę, stokrotkę czy lipę. Uczniowie zrelaksowani i dotlenieni powrócili do swoich sal.