CO WARTO ZWIEDZIĆ W NIEMCZECH I W WIELKIEJ BRYTANII?

W dniu 5.11.2019 r. odbyło się podsumowanie językowego projektu edukacyjnego 
„Co warto zwiedzić w Niemczech i w Wielkiej Brytanii?”. Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Specjalnych przygotowała prezentacje multimedialne przedstawiające najciekawsze miejsca w obydwu krajach. Zaprezentowano znane zabytki m.in. Bramę Brandenburską  w Berlinie, Big Bena w Londynie, gotycką katedrę w Kolonii. Omówiono jeden z większych portów na świecie w Hamburgu, Buckingham Palace, największy na świecie pałac królewski pełniący funkcję siedziby monarszej. Biorąc pod uwagę aspekt krajoznawczy w prezentacji umieszczono uznawany za najbardziej znany z atrakcji turystycznych Niemiec zamek Neuschwanstein, Stonehenge – jedną   z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych. Zaprezentowano również  najwyższy niemiecki szczyt górski  Zugspitze (2962 m n.p.m.) w Garmisch-Partenkirchen, jedno z najpiękniejszych jezior w Europie – Jezioro Bodeńskie, legendarną skałę Loreley, będący na liście UNESCO most linowy Carrick-a-Rede i wiele innych. W trakcie prezentacji uczeń wskazywał na mapie omawiane  atrakcje turystyczne.
Ostatnim elementem spotkania był konkurs na podanie nazw miejsc zawartych
w prezentacjach. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody przekazane przez Starostę Buskiego. Nauczyciele składają podziękowania wszystkim wychowankom za udział w projekcie.