KLUB EUROPEJSKI

W naszej szkole od wielu lat istnieje Klub Europejski. Niestety ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną w poprzednim roku szkolnym zmusiły nas do czasowego zawieszenia jego działalności. Jednakże w tym roku szkolnym ponownie wróciliśmy do pracy. W miesiącu wrześniu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze- organizacyjne miało na celu przybliżenie podopiecznym zasad w oparciu, o które odbywają się nasze spotkania oraz integracja naszej niewielkiej społeczności. Na drugim zabraliśmy się z zapałem do pracy. W czasie zabaw i konkursów nasi wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskie, państw do niej należących jak i ciekawostek z nimi związanych. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz dotyczący historii „Syriusza” – maskotki UE, oraz happening kulinarny. Najpopularniejszymi wśród naszych wychowanków okazały się potrawy pochodzące z Włoch – pizza i spaghetti. Bardzo miło także upłynął czas przy wykonywaniu prac plastycznych – tworzeniu postaci „Syriusza”, uzupełnianiu konturów map z państwami europejskimi i  układaniu mini- puzzli, które przygotowali starsi wychowankowie dla swoich młodszych kolegów.
Następne spotkanie już wkrótce.
Organizator/Foto. Anna Frączkiewicz, Dorota Józefiak

Skip to content