ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

„Do serca przytul psa, weź na kolana kota”.  Słowa tej znanej piosenki warto pamiętać zawsze,
a szczególnie 4 października, bo w tym dniu obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zwierząt, który rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt,  trwający do 10 października.
Święto to ma już 90 lat! Zostało ustanowione na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. 
Według jego pomysłodawców ma ono zwracać uwagę na to, że zwierzęta to nie rzeczy, a istoty żywe, wobec czego mają swoje prawa.
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w wielu miejscach w Polsce i na Świecie organizowane są różnego rodzaju akcje, promujące zarówno bezpieczeństwo zwierząt jak i ich problemy. W wielu polskich schroniskach przeprowadzane są specjalnie akcje, które maja na celu zachęcanie ludzi adopcji zwierząt.
Z tej okazji w dniu 4 października w naszej szkole w ramach zajęć zespołów pozalekcyjnych odbyły się zajęcia, których celem było uwrażliwienie wychowanków na los zwierząt zarówno domowych jak i tych dziko żyjących. Podopieczni mieli możliwość wyszukiwania informacji na temat zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, oglądania albumów i krótkich filmów przyrodniczych. Młodsi podopieczni opowiadali o swoich pupilach, przypominali sobie zasady opieki nad nimi i rysowali ich portrety. Na zakończenie wspólnie wykonali piękna gazetkę ścienną.
Org./Fot. D. Józefiak, D. Papaj, A. Frączkiewicz

Skip to content