MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

7 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Głównym celem ONZ przy tym przedsięwzięciu było podniesienie świadomości społecznej, że czyste powietrze jest ważne dla zdrowia, produktywności, gospodarki i środowiska.

 W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Codziennie decydujemy o tym z jakiego środka  transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy, jaką ilość zanieczyszczeń „wprowadzimy” do środowiska poprzez wybory konsumenckie – wyprodukowanie każdej kupionej przez nas rzeczy niesie ze sobą koszty środowiskowe.

Wychowankowie  w tym dniu pogłębiali swoją wiedzę na temat smogu i niskiej emisji. Przypomniane zostały źródła i przyczyny zanieczyszczeń oraz jak negatywne skutki wpływają
na zdrowie człowieka i środowisko.

Wykonali prace plastyczne, wymyślali hasła i krótkie wierszyki. Gazetka ścienna, która powstała
z ich prac będzie nam przypominała o tym poważnym problemie.

Organizator/foto: M. Karpowicz, E. Tomala, A. Frączkiewicz

Skip to content