ZBIÓRKA HARCERSKA POŚWIĘCONA II WOJNIE ŚWIATOWEJ

Pierwszą w tym roku szkolnym zbiórkę harcerze zorganizowali 16 września chcąc przypomnieć sobie  nie tylko najważniejsze wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku,
lecz także z całego okresu II wojny światowej. W tym celu rozwiązywali quiz, w którym musieli wykazać się znajomością najważniejszych wydarzeń oraz nazwisk osób, które walczyły o wolność Polski. Bohaterami II Wojny Światowej byli nie tylko dorośli, ale także młodsze pokolenie. Oddając im hołd harcerze postanowili pomalowali postać Małego Powstańca uwiecznionego
na pomniku Jerzego Jarnuszkiewicza, a z rozsypanki wyrazowej ułożyli Katechizm polskiego dziecka. Na zakończenie zbiórki przeglądali również literaturę poświęconą II Wojnie Światowej
w Europie oraz Polakom walczącym z niemieckim i sowieckim najeźdźcą.
Organizator/foto: E. Lotko-Pikul, M. Kilijanek

Skip to content