ZABAWY Z ORZECHAMI

Jesień kojarzy nam się z paletą pięknych barw i prawdziwymi skarbami, z których można wyczarować przeróżne cudeńka. Podczas zajęć wychowankowie specjalnych grup wychowawczych mieli możliwość wykazania się swoją kreatywnością wykonując ciekawe prace
z wykorzystaniem łupinek po orzechach włoskich. Podczas twórczych zabaw z orzechami poznali różne rodzaje orzechów występujących w Polsce i nie tylko.
Kosztowali owoce: orzechy, żurawinę, rodzynki, migdały. Wychowankowie rozmawiali na temat zdrowych przekąsek, a następnie przystąpili do ich komponowania. Również sporządzili przepis na pyszne ciasto z orzechami. Uwieńczeniem zajęć było rozwiązywanie quizu o zdrowym odżywianiu,

Organizatorzy/Zdjęcia zrobiono aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: Marta Karpowicz, Anna Frączkiewicz

Skip to content