OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?

13.01.2023r. uczniowie klas I- III uczestniczyli w kolejnych zajęciach wchodzących w skład programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” pt. „Od czego zależy nasze zdrowie?”Głównym celem zajęć było kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że nasze zdrowie zależy m.in. od czynników genetycznych, środowiskowych i społecznych a także od medycyny naprawczej i stylu życia.
Następnie zastanawiały się nad tym, co one same mogą zrobić, aby być zdrowe, aby się prawidłowo rozwijać i swoje pomysły zapisały na płatkach kolorowych kwiatków. Czytały też wierszyk o zwinnej, małej wiewiórce Wiki. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali „zdrowe talerze”,  wypełniając kontury swoich ulubionych owoców i warzyw klockami Lego pozyskanymi w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Organizator/Zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym Canon w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: Marzena Kilijanek

Skip to content