BEZPIECZNE FERIE

Dnia 17.01. 2023 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych odbyły się spotkania profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji
w Busku- Zdroju. Starszy aspirant Martyna Grzegorczyk oraz młodszy aspirant Marta Jankowska przypomniały młodszym dzieciom zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach:  
w ruchu drogowym, podczas uprawiania sportów zimowych, w domu. Szczególną uwagę zwrócono na skutki korzystania z nieoznakowanych lodowisk, zabaw w pobliżu jezdni, kontaktów z nieznajomymi osobami, w tym również w sieci. Utrwalono numery alarmowe służb ratowniczych.
Uczniowie klas VII-VIII i liceum dowiedzieli się o zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z nieprzemyślanych działań, odpowiedzialności za postępowanie własne i innych, między innymi: zakłócania porządku i niszczenia mienia publicznego, posiadania używek. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z korzystania z mediów społecznościowych, publikacji i nielegalnego rozpowszechniania zdjęć w sieci, hejtu w stosunku do innych osób.
Funkcjonariuszki życzyły wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.


Organizator/zdjęcia zrobiono aparatem fotograficznym Canon w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”: Anna Mazur

Skip to content