DZIEŃ ŚNIEGU

Światowy Dzień Śniegu jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Celem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych. Wychowankowie specjalnych grup wychowawczych postanowili dołączyć do tego świętowania. Śniegowa tematyka towarzyszyła wychowankom w czasie różnych aktywności.
Oglądając prezentację wychowankowie dowiedzieli się skąd bierze się śnieg, jak powstaje
i jaki przybiera kształt płatek śniegu. Chętnie też wysłuchali bajki o królowej śniegu,
a także rozwiązywali zagadki i wykreślanki związane z tematyką zimowa. Największą frajdę sprawiła im zimowa zabawa na kulki śnieżne i lepienie bałwana. Na zakończenie zajęć wychowankowie układali z klocków lego pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” pojazdy śnieżne, jaskinie śniegowe, pługi śnieżne i płatki śniegowe.
Wykonali również zimowe prace plastyczne.
Organizator/Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: Anna Frączkiewicz

Skip to content