,,CO ROBIĆ, GDY MOJE ZDROWIE JEST ZAGROŻONE?”

17. 03.2023 r. uczniowie zespołu klas I- III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach w ramach realizacji programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę”. Celem kolejnych zajęć było wykształcenie u dzieci postawy gotowości do radzenia sobie w sytuacjach, gdy ich zdrowie jest zagrożone. W czasie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „zdrowie” oraz układali porozcinany obrazek wiewiórki Wiki. Następnie w grupach omawiali historyjkę obrazkową ukazującą, jak wiewiórka Wiki radzi sobie w różnych trudnych sytuacjach, w wyniku
których jej zdrowie zostaje zagrożone, np. skaleczenie, przeziębienie. Na podsumowanie zajęć uczniowie wypowiadali się na temat tego, co mogą sami zrobić, aby uniknąć zranienia, urazu, wypadku lub choroby oraz co mogą zrobić, gdy coś im dolega lub boli.

Organizator/ Zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym Canon w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: Marzena Kilijanek

Skip to content