ZAPAL ZNICZ BOHATEREM WRZEŚNIA

We wrześniu 1939 roku  nieduża wieś pod Buskiem Bronina była świadkiem krwawej bitwy,
jaką z Niemcami stoczyła wchodząca w skład Armii „Kraków” 22. Dywizja Piechoty Górskiej.
Z okazji 84. rocznicy tego wydarzenia oraz w ramach ogólnopolskiej akcji „Zapał znicz Bohaterom Września” wychowankowie naszej szkoły w czasie zajęć Specjalnych Grup Wychowawczych zapoznali się jej historią. Przeglądali pozycje książkowe, artykuły i zdjęcia odnoszące się do tego wydarzenia. Odbyli również wirtualny spacer po cmentarzu parafialnym w Szczaworyżu,
gdzie w grobie nazywanym „Schodami do nieba” spoczywają żołnierze, którzy polegli w czasie bitwy. Symboliczny znicz w imieniu naszych wychowanków zapalili harcerze z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Siesławicach wraz z przedstawicielem wychowawców.

Organizator/Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: Dorota Józefiak

Skip to content