FERIE ZIMOWE 2024

Ferie zimowe w naszej placówce były pełne różnorodnych i interesujących wydarzeń, które dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń oraz możliwości rozwoju i zabawy.

Rozpoczęliśmy od organizacji turnieju w warcaby, który przyciągnął wielu wychowanków.
Zacięta rywalizacja, emocje towarzyszące rozgrywkom oraz atmosfera fair play sprawiły,
że każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy mistrz gry planszowej.Kolejnym wydarzeniem było zorganizowanie turnieju w ping ponga, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników tej dyscypliny sportowej. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w duchu sportowej przyjaźni, co dodatkowo umilało wspólnie spędzony czas.
W ramach kulturalnego programu ferii przygotowaliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. „Kot w butach”. Uczniowie zaangażowani w przygotowanie przedstawienia zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widowni.
Kreatywnością i zaangażowaniem wykazały się także dzieci podczas warsztatów plastycznych, podczas których tworzyły „Wieloryby z materiałów z recyklingu”. Dzięki temu zajęciu nie tylko rozwijały swoje zdolności manualne, ale także uczyły się ochrony środowiska poprzez ponowne wykorzystanie materiałów.

W duchu miłości i empatii uczniowie wykonali również piękne kartki walentynkowe
dla pensjonariuszy Hospicjum w Busku-Zdroju. Ich praca nie tylko sprawiła radość osobom przebywającym w hospicjum, ale także uczyła ich wartości dzielenia się miłością i życzliwością wobec innych.

Podczas ferii zimowych w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju nie zapomnieliśmy również o świętowaniu Dnia Języka Ojczystego. Z myślą o kreatywnym rozwijaniu umiejętności językowych, zorganizowaliśmy różnego rodzaju zabawy językowe. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursach, łamigłówkach językowych oraz zabawach słownych, które nie tylko rozwijały ich umiejętności językowe, ale także sprawiały wiele radości i satysfakcji.

Nie zabrakło także konkursów i zabaw muzycznych, takich jak konkurs „Jajka to melodia”
oraz „Jedz zdrowo i kolorowo”, podczas którego uczniowie przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki i ciepłe przekąski w postaci tostów.

Ferie zimowe to również czas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Organizowaliśmy spacery do parku zdrojowego i tężni, gdzie nasi uczniowie mogli cieszyć się pięknem przyrody
i korzystać z dobroczynnego działania inhalacji.Na zakończenie ferii nie mogło zabraknąć wizyty na lodowisku oraz zabaw przy muzyce, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości i energii.

Ferie zimowe w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju były więc czasem pełnym aktywności, zabawy, nauki oraz niesienia pomocy innym, co sprawiło, że każdy uczestnik mógł przeżyć ten okres w sposób wyjątkowy i satysfakcjonujący.

Organizator/foto: Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: A. Mazur, A. Frączkiewicz, I. Klepka, D. Józefiak, M. Karpowicz,
M. Kwaśniewski

Skip to content