16 MARCA – DZIEŃ PANDY WIELKIEJ

Pandy są jednym z najbardziej lubianych i popularnych zwierząt. To one przyciągają tłumy zwiedzających ogrody zoologiczne na świecie. Znane są z zamiłowania do przytulania, jedzenia i spania. Spędzają ponad pół dnia na jedzeniu. Żywią się bambusem, którego pochłaniają każdego dnia około 14 kg. Mogą osiągać długość 150 cm wzrostu i 150 kg wagi.
Podczas zajęć wychowankowie rozwiązywali krzyżówki, quizy, wzbogacili swoją wiedzę na temat życia pandy, jej naturalnego środowiska życia, poznali wiele ciekawostek. Jedną z nich jest to,
że panda na poszukiwanie pokarmu poświęca nawet 12-16 godzin dziennie. Jest bardzo wybredna, uwielbia jeść tylko młode pędy bambusa. Wbrew pozorom jest doskonałym wspinaczem i pływakiem. Nie zapada też w sen zimowy jak jej kuzyni- niedźwiedzie.
Na podsumowanie zajęć wychowankowie wykonali prace plastyczne wybraną przez siebie techniką.


Organizator/Foto: Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości: Marta Karpowicz

Skip to content