SZKOŁA PAMIĘTA – EDYCJA 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych podobnie, jak w ubiegłym roku biorą w niej udział. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej
i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa,  działania realizowane w ramach akcji będą miały charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie placówki.