PARKI NARODOWE POLSKI

Parki Narodowe w Polsce, jak i cała ich przyroda jest fascynująca, ciekaw i niezwykła. Odkrywanie jej może być inspirującym doświadczeniem i sprawiać wiele radości.

Na terenie całego kraju jest ona zróżnicowana i niepowtarzalna, a każdy rejon ma swoiste cechy. Dzięki powstaniu idei parków narodowych cuda natury są lepiej chronione, a to umożliwia cieszenie się nimi i poznawanie ich. Idea ta powstała w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych,
a następnie rozprzestrzeniła się na cały świat.

Na terenie Polski występują 23 parki narodowe. Są to tereny objęte ochroną prawną
i są niezwykle wartościowe pod względem przyrodniczym, krajobrazowym, kulturowych
i naukowym.

Wychowankowie specjalnych grup wychowawczych w dniu 28 kwietnia wirtualnie odwiedzili
23 parki.  Omówiono ich rozmieszczenie i cechy charakterystyczne, a następnie wykonano plakat zaznaczając w konturach mapy polskie parki narodowe. Zauważono, iż najwięcej ich znajduje się na terenie województwa małopolskiego oraz podlaskiego.

Organizatorzy/foto: E. Tomala, I. Klepka

Skip to content