,,CO TO JEST ZDROWIE?”

25.11. 2022 r. uczniowie zespołu klas I – III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach
pt. „Co to jest zdrowie” w ramach realizacji programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Celem zajęć było zintegrowanie grupy poprzez udział w zabawach „Dłonie”
i „Otwarty krąg” oraz uporządkowanie i poszerzanie wiadomości na temat zdrowia. Uczniowie poznali wiewiórkę Wiki narysowaną na planszy, która będzie im towarzyszyła na zajęciach. Następnie podawały przykłady na temat, co jest potrzebne, aby być zdrowym. Swoje propozycje zapisywały na kartce w „chmurce” obok wiewiórki, m.in. właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, dbałość o higienę osobistą, zabawa, odpoczynek i szczepienia. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali  przygotowany wcześniej rysunek Wiki i pokolorowali go według własnego pomysłu.

Organizator/ Zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym Canon w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: Marzena Kilijanek

Skip to content