GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASU

Wychowankowie specjalnych grup wychowawczych w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasów”, edycja 2024.
Dzieci z całej Polski, w tym wychowankowie z Buska-Zdroju wraz z wychowawcami, stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, aby podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami. Giga Laurka jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami. Każdy uczestnik otrzymał niespodziankę w postaci Certyfikatu Małego Strażnika Lasów. Certyfikat otrzymali również wychowawcy grup
oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju w podziękowaniu za inicjowanie i wspieranie działań popularyzujących eko-aktywność, nakierowaną na ochronę lasów przed pożarami.

Organizator: D. Józefiak, M. Karpowicz, A. Mazur

Skip to content