,,NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku- Zdroju brali udział w realizacji programu antynikotynowego ,,Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach. Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zdobywali wiedzę na temat zdrowia, kształtowano u nich postawę odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Uwrażliwiano dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego, związanego z biernym paleniem.
Uczniowie zgłębili wiedzę na temat zdrowia, od czego nasze zdrowie zależy oraz co mają robić, gdy ich życie jest zagrożone. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy ,wykonywali karty pracy, brali udział w konkursie. Na podsumowanie wykonali piękną gazetkę tematyczną.

Organizator/Foto: Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: M. Kilijanek, M. Karpowicz.

Skip to content