KOLĘDOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJANYCH

W czwartek 17 grudnia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zebrali się  zachowując wszystkie zasady reżimu sanitarnego, aby wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki. Śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

 

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym Nowym Roku 2021

życzy

Dyrektor, Grono  Pedagogiczne 
oraz  Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych
w Busku – Zdroju

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Grudniowe wczesne wieczory przypominają o nadchodzącym okresie magicznych świąt Bożego Narodzenia, a pobyt z daleka od domu nastraja refleksyjnie i skłania do myślenia
o najbliższych. Piękne chwile warto podkreślić równie pięknymi słowami, dlatego w środę 16.12.2020r. w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze życzenia na Boże Narodzenie.

I miejsce zdobyły te piękne słowa:

„W świąteczną noc magia Bożego Narodzenia  wszystkich przy stole gromadzi.

Gdy blask kolęd serca opromienia, wszyscy wszystkim składają życzenia

i pragną, by bliskim spełniły się marzenia.

Życzą radosnych świąt , ciepła i wiary w siebie oraz błogosławieństwa Boga,

co narodził się w niebie.”

 

JAK TO Z MIKOŁAJEM NA ,,GÓRCE” BYŁO…

Grzeczne dzieci jak co roku napisały listy do Mikołaja i wykonały piękne rysunki,
żeby zachęcić Go do wizyty w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym „Górka” im. dr Szymona Starkiewicza w Busku-Zdroju.

Chociaż wokół trosk niemiara i długa droga z Laponii, to Mikołaj zebrał wszystkie swoje moce i zawitał do nas w poniedziałek 07.12.2020r.

Dzięki panu Jerzemu Kolarzowi Starocie Powiatu Buskiego, który bardzo starał się pomóc Mikołajowi, na czas dotarły wspaniałe paczki ze słodyczami i zabawkami. Pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Justyna Kwiatkowska dostała od Mikołaja dla wszystkich dzieci maskotki, a dyrektor Szpitala „Górka” pan Marek Arabski postarał się, żeby spotkanie odbyło się w bezpiecznych warunkach. Obowiązkowo wszyscy mieli maseczki, a pomocnicy Mikołaja nosili nawet specjalne fartuchy.

Dzięki staraniom wielu życzliwych osób mali pacjenci Szpitala  „Górka” w Busku-Zdroju przeżyli dziś szczęśliwe chwile.

#SZKOŁA PAMIĘTA

Zespół Szkół Specjalnych w Busku- Zdroju po raz kolejny włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę upamiętniania, pielęgnowania pamięci o ważnych postaciach związanych z historią danego miejsca, regionu w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy
o zmarłych.
W tym trudnym roku 2020 z powodu epidemii akcja miała nieco inny wymiar. Uczniowie, którzy z racji obostrzeń sanitarnych nie mogą opuszczać Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego  „Górka”, wykonali prace plastyczne tematycznie związane ze Świętem Zmarłych. Natomiast nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Busku- Zdroju wraz z dyrektorem Justyną Kwiatkowską, dyrektorem Szpitala Markiem Arabskim odwiedzili grób dr Szymona Starkiewicza, założyciela szpitala. Wspólnie posprzątano grobowiec, zapalono znicze i złożono okolicznościową wiązankę. Pamięć o nim jest wyrazem szacunku dla jego zasług, które nierozerwalnie łączą się z historią szkoły i Buska. 

                                                                                                                 Opracowała Ewa Tomala

SZKOŁA PAMIĘTA – EDYCJA 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych podobnie, jak w ubiegłym roku biorą w niej udział. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej
i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa,  działania realizowane w ramach akcji będą miały charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie placówki.

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/21

We wtorek 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie wrócili do szkoły po bardzo długiej przerwie, która zaczęła się 25 marca 2020 r. w związku z ogłoszeniem  stanu epidemiologicznego wywołanego koronawirusem.
Nauczyciele i wychowawcy zespołów klasowych przeprowadzili indywidualne rozmowy
z uczniami. Zapoznali wszystkich z procedurami funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w czasie pandemii koronawirusa.

POŻEGNANIE WAKACJI

Wakacyjny czas upłynął wszystkim w miłej atmosferze, pomimo wprowadzonych obostrzeń z powodu trwającej pandemii wywołanej przez COVID-19. Podczas letniego wypoczynku dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Podopieczni chętnie uczestniczyli  w quizach i konkursach, np. „Bezpieczne wakacje”,
„Eko-zabawki”, „Barwne motyle”, a także „Mam talent” i „Jaka to melodia?”. W tym roku odbyły się również wybory „Miss i Mistera wakacji 2020”.