KONKURS PLASTYCZNY ,,ECO-PLAKAT”

     Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju cyklicznie biorą udział w programie poświęconym ochronie  środowiska naturalnego oraz  uświadamiania potrzeby segregowania odpadów.  Tegoroczna edycja konkursu plastycznego nosiła tytuł
,,ECO-PLAKAT”. Podopieczni zaprezentowali cztery kompozycje, z czego dwie – autorstwa Kingi Rudnik i Kingi Sobczyk – otrzymały wyróżnienia. Popularyzacja zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży przyczynia się  do zwiększonej wrażliwości
i odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom
i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Mazur

SPACER JĘZYKOWY

W drugim tygodniu czerwca 2019 r. w ramach działań dodatkowych nauczycieli Zespołu Języków Obcych przeprowadzono „Spacer językowy” po parku zlokalizowanym przy Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku-Zdroju.
Celem zorganizowanej  przechadzki było nie tylko zapoznanie uczniów z nazewnictwem flory i fauny w języku angielskim i języku niemieckim, ale także zwrócenie uwagi na jej aspekt zdrowotny. Położenie szpitala z pewnością sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia i sprawności fizycznej, zwłaszcza o tej porze roku. Młodzież z klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poznając i powtarzając słownictwo, miała okazję zobaczyć pasące się konie, brzozę, lawendę, stokrotkę czy lipę. Uczniowie zrelaksowani i dotlenieni powrócili do swoich sal.

ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Rekrutacja do pracy niestraszna jest, gdy z panem Marcinem zrobimy test.

Zajęcia zawodoznawcze pozwoliły młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Specjalnych
w Busku oswoić się z zasadami rekrutacji do pracy i odkryć swoje mocne strony.

ZDROWE WAKACJE

          W piątek 7.06.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju pod hasłem ,,Zdrowe wakacje – czyli jak bezpiecznie przetrwać wakacje”.

             Zaproszone Panie przestrzegały uczniów przed niebezpieczeństwami czyhającymi
na nich podczas letniego wypoczynku. Omówiły właściwe postępowanie w przypadku ukąszeń i oparzeń słonecznych. Zwróciły również uwagę na właściwe przechowywanie żywności oraz stosowanie zasad higieny osobistej.

            Serdecznie dziękujemy za cenne rady.

BEZPIECZNE WAKACJE

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów zorganizowano spotkanie edukacyjno-informacyjne  z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Tematem spotkania było utrwalenie i poszerzenie wiedzy na temat  bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Przytoczono sytuacje jakie mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu podczas wakacyjnych wyjazdów, zabaw oraz czasu spędzanego w domu. Zwrócono także uwagę na niebezpieczeństwa jakie niesie
ze sobą Internet oraz zamieszczanie różnych informacji na portalach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie podczas tegorocznych wakacji  wykażą się rozwagą
i odpowiedzialnością.

KARTKA Z WAKACJI

6 czerwca 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie literackim,
w którym mogli wykazać się talentem w układaniu poetyckich pozdrowień z wakacji. Mistrzowie słowa otrzymali gratulacje od koleżanek i kolegów oraz drobne upominki.

LEKCJA BIBLIOTECZNA

W dniu 5.06.2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona lekcja biblioteczna
przez Panią Agnieszkę Jasińską, kierownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
w Kielcach, Filii w Busku-Zdroju. Podczas spotkania został omówiony cykl powstania książki od momentu zrodzenia się pomysłu, poprzez spisanie go, obróbkę cyfrową i wydanie. Uczniowie Zespołu klas IV-VI chętnie brali udział w zajęciach.

Na zakończenie Pani Agnieszka Jasińska złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.

DZIEŃ DZIECKA

                W dniu 3.06.2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju uczestniczyli w zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Dzieci bawiły się korzystając
z dmuchanej zjeżdżalni, basenu wypełnionego kulkami oraz trampoliny. Nauczyciele przygotowali konkursy dla różnych grup wiekowych, podczas których uczniowie mogli wykazać się refleksem, sprawnością oraz wiedzą z różnych przedmiotów. Każde dziecko otrzymało maskotkę, nie zabrakło również słodyczy, cukrowej waty, pizzy, popcornu oraz  pieczonej kiełbaski. Spragnione dzieci popijały zdrową i orzeźwiającą ,,Buskowiankę”. Imprezę uświetnili wolontariusze ,,Młodzi dla świata „, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2
w Busku-Zdroju wraz z opiekunką Panią Pauliną Figiel-Gut, którzy obdarowali uczniów naszej szkoły upominkami. Odwiedziły nas również Panie Małgorzata Wiśniewska i Zofia Ścibiło, które przyniosły kosz słodyczy.
Serdecznie dziękujemy za możliwość zorganizowania Dnia Dziecka Panu dyrektorowi Markowi Arabskiemu oraz koordynatorowi do spraw administracji Panu Adrianowi Jamrożemu.

 

IX TURNIEJ DRUŻYN ,,NIEPRZETARTEGO SZLAKU”

 

W dniu 28.05.2019 r. harcerze z Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w IX Turnieju Drużyn „Nieprzetartego Szlaku”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Busku- Zdroju. Harcerze zostali przywitani przez panią wicedyrektor Teresę Wójcik oraz komendantów, harcmistrzów Hufca ZHP Adama Gadawskiego i Teresę Leszczyńską.  Następnie odbył się pokaz działania drukarki 3D. Drużyny brały również udział w zawodach sportowych, pląsach i zabawach.
Po fizycznych zmaganiach gospodarze zaprosili wszystkich na poczęstunek.
Na zakończenie turnieju harcerze otrzymali słodycze i drobne upominki, a każda drużyna pamiątkowy dyplom. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę. 

KOCHANYM MAMOM

,, Mamusiu Ty moja, mam kwiatki dla Ciebie !

Jesteś mi potrzebna jak słońce na niebie!”

W dniu 23.05 br. odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Nasi uczniowie zadedykowali swoim mamom piękne piosenki i wiersze. Po odśpiewaniu 100 lat kochanym mamom
i złożeniu życzeń, wręczyli własnoręcznie zrobione laurki.