PLANOWANIE WŁASNEGO ROZWOJU

„Planowanie własnego rozwoju” to temat spotkania z doradcą zawodowym panem Marcinem Radotą.  Uczniowie, którzy wzięli w nim udział , mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe i wybrać z listy propozycji te zawody jakie w przyszłości mogliby wykonywać.

WYBUCHOWE WARSZTATY

05.02.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem ciekłego azotu.
Dzięki panu Wiesławowi Marciniakowi z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie mogli zobaczyć właściwości i zastosowania ciekłego azotu oraz spróbować lodów wykonanych metodą molekularną.

XV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2019

W piątek 1 lutego 2019 r. Zespół Szkół Specjalnych przedstawił swoją ofertę edukacyjną
na XV Powiatowych Targach Edukacyjnych 2019.
Jest to wydarzenie podczas, którego uczniowie kończący szkołę podstawową i gimnazjum oraz ich rodzice mają okazję zapoznać się z możliwościami dalszej edukacji w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych  na terenie powiatu buskiego.

BEZPIECZNE FERIE

Przed nami okres zimowego wypoczynku, należy więc zadbać o zachowanie należytej rozwagi i przestrzeganie zasad bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego.  W Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju  odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.
Tematyka spotkania dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a więc zasad korzystania z lodowisk, miejsc zabaw, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, znajomości numerów alarmowych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie się w miejscach publicznych, przyjmowanie substancji psychoaktywnych oraz ponoszenie odpowiedzialności za postępowanie własne
i innych. Życzymy wszystkim udanych ferii!

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

RYNEK PRACY I UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE to temat spotkania z doradcą zawodowym
z Powiatowego Urzędu Pracy panią Izabelą Ramską. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum
i zespołu klas licealnych mogli poznać oferty pracy i wymagania pracodawców, dzięki czemu będą mogli zaplanować swoją dalszą edukację.

BOŻE NARODZENIE W NIEMCZECH

W grudniu 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju odbyły się zajęcia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Młodzież z klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz klas licealnych obejrzała prezentację multimedialną, zawierającą najważniejsze wiadomości dotyczące tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych u naszego zachodniego sąsiada. Wieńce i kalendarze adwentowe, pierniki, św. Mikołaj przynoszący prezenty, to tylko nieliczne symbole nadchodzących świąt. Zaśpiewaliśmy również kolędę „Stille Nacht”, czyli „Cicha noc”, która powstała równo 200 lat temu w austriackim Oberndorfie, niedaleko Salzburga.

Frohe Weihnachten – Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

                                                                                                 Ewa Borecka

                                                                                             Agnieszka Zielińska

 

WIGILIJNY WIECZÓR

                                                                      ,,Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”

         W dniu 13 grudnia  nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy placówki 
spotkali się przy wspólnym stole. Wychowankowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, będący efektem  przeprowadzonego projektu edukacyjnego nt. ,,Tradycje ludowe naszego regionu”. Piękna scenografia, stroje i charakteryzacja stworzyły magiczną atmosferę nadchodzących świąt. Wigilijne stoły oraz  ekspozycja dawnych przedmiotów codziennego użytku, ozdób świątecznych ze słomy i papieru były ważną lekcją historii, szczególnie dla młodego pokolenia W podniosłej atmosferze wszyscy  łamali się opłatkiem. Urok,  radość
i wzruszenie  wprowadziły wszystkich  w czas oczekiwania na najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia.

 

MIKOŁAJKOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

10 grudnia 2018 w ramach działalności Szklonego Klubu Europejskiego  odbył się coroczny Mikołajkowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz liceum. Podczas konkursu można było sprawdzić swoją  wiedzę na temat  historii i  funkcjonowania Unii.  Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą
z tego zakresu. Nagrodzeni zostali dyplomami oraz drobnymi upominkami. Serdecznie
im gratulujemy!