NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

W dniu 2 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju, miała miejsce uroczystość poświęcona ,,Żołnierzom Niezłomnym’’. Tragiczne losy walczących zostały przedstawione
w prezentacji multimedialnej. Odbyła się również projekcja filmu ,,Żołnierze Wyklęci’’. Słowa Artura Oppmana, stały się mottem tego szczególnego dnia: ,,To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeplata w sercu i pamięci. Dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają. Wszystko splata się w jedną narodową pamięć. Ona przeszłości i przyszłości sięga”.

TARGI EDUKACYJNE

28.02.2020 r. Zespół Szkół Specjalnych brał udział w 16. Powiatowych Targach Edukacyjnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zapoznanie uczniów ósmych klas szkoły podstawowej z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez  Powiat Buski. Umożliwia to młodzieży dokonanie optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia.

FERIE 2020

Czas wolny odgrywa ważną rolę w życiu młodego człowieka, dlatego też wychowankowie przebywający podczas ferii zimowych w Zespole Szkół Specjalnych atrakcyjnie go spędzili. Mieli możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach: Zimowy pejzaż, Płaskorzeźba z masy solnej, Coś z niczego, Karaoke, Jedzmy zdrowo i kolorowo. Mogli wykazać się swoją wiedzą rozwiązując: Krzyżówki, rebusy i zagadki na czas. Dużym powodzeniem cieszyły się dyskoteki oraz rozgrywki sportowe: Bezpieczne zabawy zimą, Turniej warcabowy. Nasi uczniowie brali również udział w spotkaniu z panem Piotrem Kaletą, buskim fotografikiem i regionalistą. Dzieci przebywające w Szpitalu ,,Górka’’ odwiedziła Gromada Zuchowa Wioska Smerfów
ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach. 

POZNAJĘ SAMEGO SIEBIE…

                21.02.2020r. uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i 1-3 liceum podczas spotkania z panem Marcinem Radotą, doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku-Zdroju, poszerzali swoją wiedzę na temat własnych zdolności oraz temperamentu.W połączeniu z określonymi zainteresowaniami są to podstawowe elementy pozwalające wybrać wymarzony zawód. Młodzież po wypełnieniu „Karty zainteresowań”
i „Ankiety skłonności zawodowych” weryfikowała swoje plany zawodowe. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ pomogły sprecyzować lub potwierdzić zawodowe plany na przyszłość.

ZABAWA CHOINKOWA

Tradycyjnie o tej porze roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie bawili się przy rytmach swoich ulubionych piosenek, a także uczestniczyli w tańcach zespołowych. Nie zabrakło również ciekawych konkursów, w których musieli wykazać się sprawnością, sprytem i pomysłowością. Zwycięzcy i uczestnicy byli nagradzani pluszakami i słodyczami. Dodatkową atrakcją zabawy był poczęstunek smaczną szarlotką.

BEZPIECZNE FERIE

Przed feriami zimowymi odbyły się spotkania z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji i Komendy Powiatowej Straży Pożarowej w Busku-Zdroju. Przedstawili oni uczniom wiele cennych wskazówek oraz zasad, które pozwolą spędzić bezpiecznie i przyjemnie czas wolny od nauki na świeżym powietrzu oraz w domu.

DOBRY START

17.01.2020 r.  w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym panią Joanną Król-Koreptą. Podczas rozmowy uczniowie szkoły podstawowej
i liceum sformułowali wnioski dotyczące zasad, które mogą zagwarantować  odpowiedni wybór zawodu. Odkryli też niezbyt miłą prawdę, że uczyć się trzeba przez całe życie…

PLAN PLANOWI NIERÓWNY…

            W piątek 20.12.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju dowiedzieli się jaką   rolę w osiąganiu wyznaczonych celów odgrywa umiejętne planowanie. Podczas spotkania z doradcą zawodowym panem Marcinem Radotą sami tworzyli różne plany, by poznać ich najważniejsze elementy. W trakcie zajęć warsztatowych sporo się nauczyli i chętnie się wymieniali spostrzeżeniami na temat swoich planów życiowych.