☀W ramach cyklu spotkań „Bezpieczne wakacje” 🌞🏖 wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju uczestniczyli w dwóch niezwykle wartościowych wydarzeniach poświęconych bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. 🚶♀️🚴♂️🌳
👮Pierwsze spotkanie poprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Podczas zajęć przypomniał uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji – nad wodą 🌊, na drodze 🚦, podczas wycieczek 🚶 oraz codziennych zabaw.
Nie zabrakło ciekawych pytań i aktywnego udziału wychowanków. 🙋♀️🙋♂️
🚒Drugie spotkanie poprowadził ratownik medyczny, będący członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikułowicach. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ❤🩹🩺⛑️ oraz dowiedzieli się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz ćwiczenia praktyczne,
w których wszyscy chętnie uczestniczyli. 👏🧑⚕️
😊 Oba spotkania przebiegały w bardzo miłej, serdecznej i pełnej pozytywnej energii atmosferze. Wychowankowie z dużym zainteresowaniem słuchali naszych gości 👂, zadawali pytania 💬 i z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich przygotowanych aktywnościach. 💙
🤝 Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju oraz ratownikowi medycznemu – członkowi
OSP w Mikulowicach – za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz cenne wskazówki. Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie są jeszcze lepiej przygotowani do bezpiecznego, odpowiedzialnego i radosnego spędzania wakacji. 🌞🏖️🌿
Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych, pełnych uśmiechu i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!☀️😎🌊🏕️🚴♀️🏖️❤️


Organizator/Foto: Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: D. Józefiak, M. Karpowicz,
A. Mazur, A. Frączkiewicz, I. Klepka, M. Kwaśniewski